Přeskočit na hlavní obsah

Kvalitní fotky

Zaostřeno na koncáky

O Kvalitních fotkách

“Každá fotka, plátno nebo fotokniha projde několikrát našima rukama. Zakládáme si na preciznosti – neustále hledáme nejvhodnější materiály a designujeme vlastní fotoprodukty,” říká lídr Kvalitních fotek Jindřich Štěrba. 

Kvalitní fotky jsou rodinná firma s více než 20letou tradicí. Důvěru v jejich služby kladou dlouhodobě ti nejlepší profi fotografové. Ale co “běžní smrtelníci”, kteří nevlastní drahé zrcadlovky ani profesionální know-how, ale přesto touží zvěčnit své životní momenty na kvalitním fotopapíře? I těm se Kvalitní fotky v posledních letech zaryly do srdcí. Do velké míry i díky nám. Přečtěte si, jak k tomu došlo.

Jak to probíhalo

Od většiny konkurence se Kvalitní fotky liší právě špičkovou kvalitou materiálů a tisku. Z té přirozeně vyplývá vyšší cena produktů, než u “masové” konkurence. Proto se firma dlouho soustředila především na publikum z řad profi fotografů a ateliérů.

Zezačátku jsme se tedy fokusovali hlavně na B2B marketing. V našich očích ale stále více dávalo smysl zacílit i na koncové zákazníky. Klíčovým nástrojem v této misi byly Meta kampaně. 

Ve videích a bannerech zdůrazňujeme právě vysokou kvalitu, která bohatě vykompenzuje vyšší cenu produktů. Loajalitu nových klientů dále podporujeme newslettery s výhodnými nabídkami a akcemi. V e-mailingu klademe důraz na promyšlenou segmentaci založenou na datech.

Po dvou letech se podařilo z B2C publika vytvořit významný zdroj celkového obratu, ačkoliv B2B zůstává i nadále ve fokusu klientova zájmu.

Co se nám povedlo

  • udělat z KF jednoho z lídrů na CZ trhu
  • získat dosud neobjevené B2C publikum
  • udržovat kontinuální meziroční růst firmy
  • výrazně zlepšit UX e-shopu
  • zefektivnit e-mailing díky segmentaci
  • dobře zacílit i v ostré konkurenci

A co na to klient?

“ADEO má určitě velký podíl na tom, že Kvalitní fotky kontinuálně rostou. A to i v současné době, která je pro firmy poměrně náročná a zachovat si meziroční růst není standardem.”

Další postup spolupráce

Portfolio klienta se neustále zvětšuje a s tím se vyvíjí i kampaně. Snažíme se podchytit trendovost i sezónnost, kdy se B2B a B2C kampaně mnohdy navzájem doplňují a podporují.

Kvalitní fotky od začátku kladou důraz na strategičnost a dlouhodobý výhled. Neočekávají, že vše bude fungovat ihned na 100 %, ale pomáhají nám kampaně postupně vylaďovat a zlepšovat výkon. 

Neustálý rozvoj e-shopu, dnes již s pomocí externích UX specialistů, také významně pomáhá celkovému růstu projektu. Velká důvěra klienta je pro nás významným hnacím motorem, díky kterému se daří dosahovat dobrých výsledků v dlouhodobém horizontu.

Případové studie

nejen tihle už rostou s námi

Gymnathlon

Jak jsme rozhýbali 5 % dětské populace v ČR

Kvalitní fotky

Zaostřeno na koncáky

Kup si posed

Ze snu o obytném posedu po glampingový byznys

Získejte strategického partnera

Proč házet peníze z okna? Přes 10 let zkušeností v online byznyse nám dává nadhled, který je pro kvalitní marketing klíčový. Dáme vašemu online marketingu jasnou strategii a směr. Tak, abyste s minimálními náklady dosahovali maximálních výsledků, a vaše značka rostla do podoby, o jaké sníte. Co vy na to?

 

Domluvit schůzku