Virální marketing a způsob využití blogů pro zavedené podniky

16. 2. 2010 Adeo

Virální marketing a blogy jsou úzce spojeny. Blogy v podstatě pomáhají šířit virální marketing mezi vybranou cílovou skupinu. Blogů najdete na českém internetu tisíce, a to různé kvality. V poslední době začínají vytvářet vlastní blogy i zavedené společnosti. K čemu jsou jim blogy dobré?

Virální  marketing

Virální marketing dostal své  jméno od slova vir – virální reklama se lavinovitě  šíří, jako viry při epidemii. Účinnost virálního marketingu může být velmi vysoká a přitom je oproti jiným typům reklamy virální marketing extrémně levný. Stačí dobrý nápad. A také vědět, co s ním. Příkladem může být nabídka dvou služeb – jedna zdarma, druhá (nadstandardní) zpoplatněná, nebo tvorba podpůrné microsite ke své hlavní stránce, kde budou mít návštěvníci možnost aktivně se zapojit (soutěž, hlasování, hry apod.).

Nejtěžší částí je vymyslet něco originálního, něco co bude duší reklamní kampaně a zároveň důvodem, proč by si to měli lidé mezi sebou sdělovat. Samotných forem sdělování je pak hned několik. Můžete použít sociální sítě, známé servery (Youtube.com, Flickr.com aj.), ale také diskuzní skupiny a blogy.

Blogy pro zavedené  podniky

Na co potřebujeme blog, ptají  se zavedené společnosti. O čem budeme psát, kdo jej bude číst? Není to jen ztráta času? Určitě ne. Dobře psaný blog je výbornou reklamou a zároveň prezentací firmy. Častá je však představa, že bude blog naplněn pouze nudnými informacemi o službách a výrobcích firmy. Není to však pravidlo; i zavedené společnosti mohou mít kvalitní blogy. Jako příklad uvádím zahraniční design studio Nimax.

O čem psát

Společnost Nimax se rozhodla, že bude psát vlastní blog, ale ne pouze o svých službách a souvisejících tématech, ale také o nejnovějším vývoji, novinkách ze společnosti i třeba o aktivitách zaměstnanců. Díky takovému blogu může být firma v kontaktu s potencionálními i stávajícími zákazníky, její blog se může stát oblíbeným a s tím ruku v ruce i její služby. Blog není jen oficiální propagací, ale měl by být také prostorem pro zábavu a uvolnění. To vše může zaujmout a oslovit zákazníky.

Podívejte se na svůj blog, jakou funkci má, je zajímavý, není příliš stereotypní?

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit