Propagace webových stránek

16. 2. 2010 Adeo

Propagace webových stránek je stále obtížnější. Každý den vznikají tisíce nových webů,  vzrůstá konkurence. Vyhledávače jako Google či Seznam mají tak složité algoritmy, že není možné určit, co vše ovlivňuje pořadí stránek. A přitom stále více platí, že ať už máte webové stránky naplněné tím nejkvalitnějším obsahem, nejlákavějším designem nebo nejpříjemnějším uživatelským prostředím, nic to neznamená, pokud nejsou vaše stránky dobře vyhledatelné.

To by měla zajistit účinná propagace neboli SEO optimalizace webových stránek pro určitá klíčová slova, která uživatelé zadávají do vyhledávačů. Tuto službu nabízí čím dál tím vyšší počet společností. Propagace webových stránek se stala samozřejmou součástí tvorby webových stránek. Poměr ceny propagace a její účinnosti je však otázkou k diskuzi.

Cena propagace roste

Díky rostoucí konkurenci a zvyšujícímu zájmu o SEO optimalizaci ceny kvalitní a účinné propagace vzrůstají. Bude ale vždy tato drahá propagace účinná? Většinou vám to nikdo nezaručí. Dostat webové stránky na první místa ve vyhledavačích po zadání klíčových slov není nic jednoduchého. Rozhoduje o tom mnoho aspektů. Počet odkazů z jiných stránek na vaše stránky, množství výskytu klíčových slov v textu a desítky jiných.

V praxi zhruba polovina společností, které se zabývají propagací webových stránek, žádného viditelného výsledku nedosáhne. Většinou tvrdí, že to potřebuje čas. Pravdou je, že mnohé z těchto společností výsledek ani příliš ovlivnit nemohou. A nemusí to být jejich chyba. V současné době už nikdo neví, jak algoritmy vyhledávačů přesně fungují. S touto větou se mnohdy setkáte i při zdůvodňování neúčinné propagace.

Netvrdím, že neúčinná propagace je vždy chybou společnosti, která propagaci nabízí. Doporučuji však zvážit, zda pokračovat ve spolupráci s firmou, jestliže během několika měsíců nejsou vidět žádné výsledky.

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit