Stability a neúspěchy v internetového obchodu

15. 11. 2010 Adeo

Pokud pracujete třeba pro svého strýce, asi nemáte z ničeho příliš veliký strach. Se strýcem je vždy dobrá domluva, zřejmě vás jen tak nepropustí a určitě si netroufne šidit vás na platu. Celkem poklidně se na něj můžete těšit a počítat s tím, že je čím splácet hypotéku, za co nakoupit šaty, domácí spotřebiče nebo nedělní bábovku.

Pokud se však rozhodnete podnikat, musíte se připravit na všechny možné eventuality. Neexistuje žádná jistota, cokoli se může pokazit, můžete se vyšvihnout na vrchol, ale stejně snadno také spadnout až na dno. A to platí i v internetovém obchodu.


SDL – stabilní zisk. Mnohokrát jsem četl tento výraz na různých blozích, ale mnohokrát také viděl příklady, které zásadně odporují tomuto prohlášení. Chci-li mít zisk, musím nejen tvrdě pracovat a investovat peníze, ale také mít štěstí. Hodně štěstí.


Bez ohledu na to, co přesně děláte, závisí zisk zhruba na tomto:


– PS: Vyhledavače mohou zafiltrovat nebo zakázat stránky. Stránky vyřazené z indexu zřejmě hojně navštěvovány nebudou.

– PP: Při práci s inzertními servery může být v PP váš účet blokován, ba někdy i bez vysvětlení či případného porušení podmínek z vaší strany.

– Různé: Hackeři, kteří vám zničí účet nebo webové stránky, hosting, který nebude fungovat, války, konec světa, útok mimozemských civilizací, zkrátka, nikdo není imunní vůči všemu.

Musíte mít jak PPC štěstí, tak génia, aby práce pod vlivem těchto hodnot mohla fungovat hladce a rovnoměrně. Není to jen NLN, ale obecně téměř veškeré on-line podnikání. Ať už je to tvorba stránek, nebo eBay aukce, o obchod se jedná vždy.

– Vlna: Každý se snaží co nejlépe chytit vlnu. Někdo rychle stoupá k vrcholu, někdo zraje raději pomaleji a jistěji, jiný je jen unášen proudem. Žádný však není v bezpečí před pádem. Dnes jste na vrcholu vlny a zítra se budete potloukat po břehu s děravou loďkou na provázku.

– Zvyk: Lidé si zvyknou na dobré bydlo poměrně dobře. Představte si, co si poránu řeknete, když jste byli zvyklí vydělávat 200 dolarů za den, a najednou prásk! Můžete začít s pěti dolary denně, ovšem to je katastrofa. Všechno se připadne nudným, budete přliš líní na tak mizerně placenou práci, stanete se apatickými a zklamanými. Ale naděje umírá poslední a vždy můžete aspirovat na návrat na vrchol vlny.


– Nervy: Nervozita je velice škodlivá. Ať už co se týče zdraví, nebo kvality vykonávané práce. Jsou však lidé, kteří nebýt nervózní nedovedou. Snad se nervozita alespoň částečně vytratí s přicházejícími obchodními úspěchy.


Jaké jsou mé další myšlenky a rady?


1. Smiřte se s koloběhem vzestupů a pádů. Jiné to nikdy nebude, nelze se tomu vyhnout. I když uděláte všechno dobře, vždy se může stát něco, co přivodí náhlý pád.

Všechny pády jsou však pouze dočasné. A k tomu se hodí jedno japonské přísloví, které mám velice rád: Pokud vám ujel autobus, nebyl to váš autobus. Pokud vám uletělo letadlo, nebylo to to vaše letadlo. Pokud vás opustila dívka, nebyla to ta vaše dívka.

2. Pokud se tedy něco pokazí, stále máte své zkušenosti a vědomosti. Navíc, vše by mohlo být vždy ještě horší. Když se mne někdo zeptá, jak se mám, říkám, že věci jsou v pořádku, ale mohly by být lepší. Na druhou stranu by ale také mohly být horší, takže je vlastně dobře.


A pokud jste nešťastní z jedné věci, může vás potěšit zase věc jiná. Ve světě platí zákon rovnováhy. Naprosté selhání v jednom případě je dobrou příležitostí začít se zabývat ostatními zájmy a směry svého ubíráni životem. Příkladně Arnold Schwarzenegger se chtěl původně věnovat baletu. Jeho vrstevníci se mu však posmívali, tak raději balet svůj sen opustil a udělal si sen jiný. Tuším, že víte, jaký.

3. Buďte připraveni na cokoli. Může vás potkat selhání, mohou přijít pohromy a je dobré nebýt tím vším překvapen. Vzpomínám si, jak jsem se stresoval a zlobil, když všechny mé HS byly zakázány. Já jsem ale našel sílu a svůj úkol jsem dokončil jinou cestou.


Zkrátka, pokdu jste unaveni z práce, jeden den si odpočiňte. Můžete kopat do míče, sledovat formuli 1, hrát na violu či vyrazit na výlet. Je jedno jak, ale je dobré se občas uvolnit.

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit