Classic Expo Salzburg 2008

3. 6. 2010 Adeo


Drazí čtenáři mého blogu, nedávno jsem prohlížel nějaké staré fotografie a zaujaly mne ty, které jsem pořídil roku 2008 v Salzburku na výstavě historických automobilů Classic Expo 2008. Měl jsem dojem, že by byla škoda schovávat si tyto obrázky doma v počítači a rozhodl jsem se o ně podělit.

Že mám rád pěkná auta, to už asi víte. A tato salcburská výstava opravdu stála za to. K vidění byly automobilové šperky z různých období i koutů světa, bylo možno obdivovat práci restaurátorů i koupit originální náhradní díly či historická zavazadla a jiné doplňky. Množství vystavujících automobilových klubů také umožňovalo poradit se o něčem, kdyby nějaký osamělý majitel oldtimeru potřeboval.

Výstava, kde bylo možno vše výše popsané obdivovat, však nebyla jediným programem akce. Celkový požitek byl mnohem dynamičtější. Půlvrcholem celé výstavy byla speciální show, toho roku v duchu šedesáti let Porsche a mýtu Volkswagenu brouka, což jsou dvě poměrně lákavá a divácky vděčná témata. Druhou půlí vyvrcholení pak byla tradiční Salt & Oil Rally, při níž krásné vozy bouřlivě a ďábelsky kroužily kolem výstaviště, aby se tak návštěvníkům předvedly v celé své nádheře. Vždyť k čemu by byly automobily, kdyby pouze stály a nejezdily? Samozřejmě, byly by stále krásné, ale něco by jim chybělo.

Poslední neodmyslitelnou součástí Classic Expo je aukce. Probíhá vždy ve starobylém aukčním domě Dorotheum a přinejmenším roku 2008 bylo věru na co přihazovat. Já jsem sice odolal a žádný klasický automobil si nepořídil, ale i tak věřím, že jsem neodjel z Rakouska s prázdnou. Však posuďte sami, kolik aut jsem si přivezl domů ve fotoaparátu.

Jedinečná výstava je v Mozartově rodném městě pořádána každoročně a mohu ji jenom doporučit. Pokud vás mé fotografie nalákají, možná se tam někdy potkáme.

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit