Roztoči v posteli

28. 2. 2010 Adeo

Při úklidu domácností se často lidé zaměřují pouze na vnější nečistoty. Prach na nábytku, nečistoty na podlaze či fleky na oknech. Ještě nebezpečnější však jsou mikroorganismy žijící například v posteli.V polštářích, peřinách i matracích mnohdy žijí milióny prachových roztočů mikroskopické velikosti. Živí se kožními buňkami, bakteriemi, plísněmi. Polštáře ve většině domácností obsahují celé ekosystémy roztočů a hub, které představují nebezpečí pro lidské zdraví.

Peří nebo syntetika
Skupina výzkumníků vedená Ashley Woodcockem zkoumala výskyt roztočů v polštářích se syntetickou náplní a s peřím. Vědci zjistili, že větší množství roztočů žije v polštářích se syntetickou výplní. Samotní roztoči lidem neškodí. Škodí nám jejich mikroskopické výkaly obsahující silné alergeny. Tyto výkaly se mísí s prachem a dostávají se do ovzduší v pokoji. Zároveň jsou zdrojem dusíku pro podporu růstu hub a plísní. Houby například zhoršují astma a vyvolávají další nepříjemné nemoci. Co s tím?

Jak se roztočů zbavit
Úplně se jich zbavit snad ani nelze, ale dají se omezit za pomoci pravidelných preventivních úklidů. Některé úklidové firmy používají moderní vybavení a účinné technologie , které vás roztočů postupně zbaví. Jedná se hlavně o hloubkové čištění a suché čištění. Pro zlepšení situace si můžete koupit speciální (zatím dost drahé) vysavače nebo si domluvit pravidelný úklid domácností se spolehlivou úklidovou firmou. Chcete-li se dozvědět více, prosím, kontaktujte nás.

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit