Pár slov o POKRU

12. 12. 2010 AdeoČím začít pár slov o pokru? V první řadě: pokr není hazard. Jeho výsledek závisí téměř zcela na schopnostech a uvažování samotného hráče. Jsou zde samosebou drobné nuance, ale vítězství v pokru věru není otázkou štěstí, jako je tomu třeba u hracích automatů nebo rulety, kde naopak výsledek zcela a pouze závisí na štěstěně.Je poměrně logické, že pomocí matematického mozku, díky mechanické paměti a za přispěním hereckých schopností je možné hrát pokr poměrně úspěšně, ale týmiž tělesnými a duševními přednostmi si jenom těžko pomůžeme, máme-li uhodnout, na kterém čísle se příště zastaví kulička v ruletě. Ať už jsou ale rozdíly mezi pokrem a jinými hrami, jež se v casinech hrají, sebevětší, platí krutá pravda, že ve všech můžete velice rychle přijít o všechny peníze. Ba dokonce i tehdy, pokud všechny podmínky pro úspech v pokru splňujete. Jakto?

Stejně jako ve všech jiných podobných hrách, i v pokru jsou velmi časté případy podvodů. Provozovatel podniku přeci musí mít jistotu výdělku. A podle mých informací je veliká část klubů podvodná, zaměřená prostě na okradení lidí.Jsou také kluby, které zvou známé osobnosti, aby nalákaly hosty. Je samozřejmé, že celebrity nemohou nechat pouze prohrávat. Naopak, v rámci reklamy je výhodné nechat toho, na koho se všichni koukají, pořádně si hru užít a vyhrát. O to horší to ovšem potom budou mít běžní smrtelníci, na nichž se musí vydělat.

Já osobně bych tuto hru nehrál a rozhodně ji nikomu nedoporučuji, snad pokud nechcete záměrně přijít o všechny peníze a podpořit při tom zloděje a šejdíře. Mám dojem, že mnohem lepší variantou trávení volného času je sport, umění, nějaká romantická vycházka,.. Na světě je přeci tolik krásných věcí. Stačí jenom rozmyslet, zda nám dává více radosti nechat se okrást, nebo něco milého zažít.

 
Diskuze [3] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit

 
  1. Tak, tak všchny automaty a tak jsou udělané tak aby vydělávaly.

    lukas /
  2. Poker je klasika, ale rozumím co tím chceš říct.

    Deny /
  3. Poker je poker, a dá se hrát i s kamarády. Nejraději mám hru o lentilky neskutečná motivace zvlášť když si je pomalu užíráš a potřebuješ další.

    samanta /