O čem psát blog

16. 2. 2010 Adeo

V tomto článku najdete několik podnětů a rad k výběru zaměření a tématu svého blogu. Pokusil jsem se vypsat i svůj pohled, kdo by měl svůj blog psát a kdo ne. Každopádně je v dnešní době blogování velmi populární. Na internetu najdete zajímavé profesionální blogy i amatérské blogy plné osobních názorů. Všichni blogeři si však na začátku kladou stejnou otázku: O čem budu blog psát?

Nejlepší odpovědí je: Pište o tom, co znáte. A držte se svého cíle, který jste si před vytvořením blogu určili. Tento cíl může být u každého jiný. Někdo chce psát blog, aby ze sebe dostal své myšlenky, nápady a pocity. Jiný potřebuje publikum a někoho, kdo bude naslouchat. Někdo chce využít blog jako propagaci svých služeb. Motivací pro psaní blogu je mnoho.

Motivace psát blog je důležitá

Blogování by mělo být v první řadě koníčkem. Ne pouze nutností a povinností, ale také zábavou. Ať už se chcete blogem zviditelnit nebo si s jeho pomocí vydělat, držte se při výběru témat toho, co máte rádi a co vás zajímá. Uvádím zde několik hlavních důvodů, které obvykle lidi motivují k vytvoření vlastního blogu:

Seberealizace. To co do blogu napíšete je čistě na vás. Volíte téma, sami na  blog přispíváte. Blog je váš projekt, o který se sami staráte. Blog si může založit každý.

Komunikace. Blogy zvyšují povědomí o vás či vaší firmě a zároveň nabízejí ohromné příležitosti ke komunikaci. Díky blogu se na vás obrátí lidé, kteří tématu rozumějí, poradí vám, upozorní na nedostatky, navrhnou spolupráci. Mnohdy díky blogu poznáte lidi, kteří vás posunou dále.

Prezentace. Blog funguje také jako prezentace jednotlivce nebo společnosti. Díky pravidelným užitečným zprávám se na váš blog budou vracet vaši zákazníci, podpoříte tak budování svého dobrého jména. či dobrého jména společnosti.

Touha sdílet, touha být vyslechnut. Často chtějí autoři blogů sdílet své znalosti či zážitky s ostatními a podělit se tak o své zkušenosti. Jestli jsou znalosti a zkušenosti autora poučné a kvalitní, čtenáři blog dříve či později objeví. Především díky osobnímu doporučení.

Nápady na psaní  blogu

Blog se dá psát o ledasčem. Můžete psát o tom, co právě intenzivně zažíváte (př. cesta kolem světa), může to být zajímavé pro čtenáře, ale zůstane to taky vám. Můžete psát o svém životě, o svých snech, které se snažíte realizovat. Určitě najdete spousty lidí s podobnými zájmy. Můžete psát o tom, čím žijete, je to jedna z nejlepších možností pro otevření vlastního blogu – psát o svém hobby.

Samozřejmě jsou to rady a nápady pro jednotlivce, blogové nadšence. O psaní blogu pro komerční účely napíši podrobnější článek později.

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit