Makakiko běžící sushi

5. 6. 2010 Adeo

Vážení čtenáři, opět se s vámi musím podělit o jednu restauraci která stojí za to, aby ji člověk nenavštívil. Je tomu asi měsíc, co jsme s jedním kamarádem zašli do obchodního centra Nový Smíchov ochutnat tamější sushi v podniku jménem Makakiko. Využili jsme v USA běžné, u nás zatím neobvyklé možnosti all you can eat, v této sushi restauraci za 300kč, a posadili se k běžícím pásům, po nichž za průhledným odklopným krytem přijížděla průběžně celá nabídka podniku.Již na pohled i po prvním ochutnání se nám zdálo něco divné. Ano, byla to kvalita pokrmů. V restauraci, kde 0,7 l minerální vody stojí 150 korun, by člověk očekával jídlo odpovídající úrovně. Zde nás však čekaly, když už vůbec nějaké, velmi malé krevety, místo tuňáka mizerný losos a místo všeho ostatního především připálené vysušené kuře. Veškeré pokrmy jsou notně pokropeny sójovou omáčkou, aby člověk příliš nesnědl, a skutečně nelze se zde nijak zváště nasytit. Nabídka je vychytrale vypočtena na české žrouty, kteří vidí jen možnost sníst cokoli. Vzhledem k chuti a podstatě pokrmů však brzy nastává nafouknutí břicha a zhruba hodinu po odchodu z podniku se opět dostaví hlad.Tolik tedy o jídle. Tím ale náš zážitek neskončil. Když už jsme si svá břicha nafoukli a pokračovali u stolu v hovoru, přišla servírka s dotazem, jestli již nechceme zaplatit, protože přišla doba oběda a na naše místo by si rádi sedli jiní hladoví. Odvětili jsme, že ještě nechceme platit. To však byla zřejmě špatná odpověď, takže se po chvilce objevila jiná servírka s tímtéž dotazem. Když se jich takto vystřídalo asi pět a všechny dávaly najevo, že zákazník, který se již najedl, je pro restauraci bezcenný, přišel pán, možná vedoucí, zda si můžeme přesednout od pásu all you can eat k nějakému levnějšímu stolu. Raději jsme zaplatili svou nemalou útratu a podnik opustili. Nadobro, neboť nemáme ještě v plánu se do této vývařovny vracet.

Nebude ani důvod, neboť jsem zistil, že hned vedle se nachází restaurace Český svět, kde nabízejí svíčkovou, jež člověka velmi dobře a příjemně nasytí za 150kč. Co tedy říci? Rozhodně nechci v záchvatu rozhořeční dštít plameny. Však je to již měsíc, co jsem byl takto z návštěvy Makakiko vyléčen. Chce-li však někdo presentovat cizí kulturu a pokrmy, měl by to dělat pořádně. A to není prostřednictvím ošizeného jídla a pomocí přístupu zaplať a vypadni. Restauraci Makakiko nedoporučuji.

 
Diskuze [5] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit

 
 1. Na Facebooku jsem sice zareagoval bezprostredne ve smyslu „mam uplne jinou zkusenost“ ale ted me precejen napadlo – Vasi zkusenost s nafouknutym brichem a opetovnym hladem po hodine potvrzuji 😉 Nicmene stojim si za tim, ze jidlo nebylo az tak spatne. Kdo vi – mozna jste vetsi gurman …. 🙂

  Tomas Stibal /
 2. Kdo tu restauraci zažil když začínala dva roky dozadu, chápe. Mnohem lepší jídlo, mnohem příjemnější obsluha. Dnes jim „stoupla sláva do hlavy“ a za stejnou cenu nabízejí něco, co nedává smysl snad ani ve třetí cenové, plus nějaká ta dávka arogance.

  Radek Hulán /
 3. Souhlasim s Vami s kvalitou pokrmu. Byl jsme tam nekolikrat a davam si jenom sushi. Je to proste takove prumerne sushi z levnejsich surovin. Ale za 300,- od toho nejaky gurmansky zazitek neocekavam. Vy snad ano? Za 300,- Pocit nafouknuteho bricha nepocituju. Myslim, ze kvalita jidla odpovida cene, kterou zaplatite.

  sococz /
 4. Chodím tam pravidelně a chutná mi. Kdo chce lepší kvalitu,at si zajde do klasické restauračky sushi a ne do „fastfoodu“ za 300Kč. Zase nesmíte tak hamtat. Každopádně mě chutná. Týna

  Kristýna nováková /
 5. já a mí přátelé jsme byli navýsost spokojeni v dceřinné restauraci tohoto běžícího sushi v Palladiu. Naprosto korektní obsluha, milá, úslužná, jídlo dobré – samozřejmě pro vyložené labužníky zvyklé na pětihvězdu to nebude, ale poměr cena výkon určitě stojí za to vyzkoušet. Mají slevu dle hodin a pro děti do 10ti let. Chodíme tam i s dětmi opakovaně a nikdy nás nikdo nevyhazoval. Záleží možná na tom, zda obsluhují Češi nebo Asiati. V Palladiu jsou všichni Asiati a jsou perfektní.

  Ema Rónová /