Když se podaří najít dobrou restauraci

3. 5. 2010 Adeo

V životě člověka se střídají šťastné zážitky s těmi méně radostnými a tento kontrast situací umožňuje vnímat jejich kvality a nekvality. Pouze jejich rozmanitost nám dává možnost jednotlivé životní chvíle hodnotit a porovnávat. Poté, co jsem byl nedávno tak zklamán restaurací Da Emanuel, podařilo se mi před dvěma dny nalézt podnik, který dovede poskytnout služby přesně podle mých představ.


Na dobrou večeři jsem se tentokrát vydal do restaurace Chorvatský mlýn a přesvědčil jsem se díky tomuto výtečnému posezení, že návštěva Da Emanuel byla skutečně zážitkem ze skupiny negativních.
V Chorvatském mlýně jsem se setkal s vřelým přijetím, obsluha byla velmi příjemná, takže jsem se klasickým postupem (na rozdíl od pokusu o večeři v Da Emanuel) dostal k objednání pokrmů a také k jejich snědení. Báječně jsem si pochutnal na pražmě královské, chobotnici, krevetě a mořském ďasu a odcházel jsem velmi příjemně naladěn.


Majitel restaurace mne navíc pozval na oslavu desetiletého výročí restaurace Chorvatský mlýn, která se bude konat za tři týdny a v rámci níž přijede do Prahy uvařit nejlepší chorvatský kuchař. Na programu bude i živá hudba a vše nasvědčuje tomu, že zážitek bude ještě znamenitější, než jaký jsem zde prožil při „běžné“ večeři, tedy zcela a naprosto jedinečný. Proto doporučuji tuto akci pozornosti všech čtenářů mého blogu, kteří se řadí k milovníkům výborného jídla a nejlepších restaurací.

Abych ještě více navnadil vaše chutové buňky, zmíním se letmo o několika dalších specialitách Chorvatského mlýna. Ochutnat zde můžete například kůzlátko pečené na místním speciálním grilu nebo Tuňáka v sezamové krustě s pommery. Při vědomí, že toto je pouze zlomek bohaté nabídky, která se v průběhu roku dle sezónních možností a zvyklostí obměňuje, sbíhají se člověku sliny při pouhé představě jídelního lístku.
Zkrátka, opět vím, že je možné, aby se příjemná a všechna očekávání splňující, ba překonávající, obsluha sešla v jedné restauraci s jídlem tak výborným, jak si člověk může přát. Opět jsem se ujistil, že kromě mnoha míst hodných kritiky jsou v Praze i restaurace, které je třeba pochválit a doporučit a v nichž se člověk bude cítit takřka jako v ráji.

 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit