Jste sexuálně aktivní? Držte dietu.

2. 4. 2010 Adeo

Lidé, kteří žijí plným sexuálním životem, nebo by žít chtěli, by měli dodržovat zásady správné stravy. Aspoň tak se tvrdívá. Vyčetl jsem, že z hlediska sexuální výkonnosti je důležité sledovat hladinu cukru v krvi a udržovat ji v rovnováze.Je -li množství glukózy sníženo, orgány odpovídající za pohlavní život jsou oslabeny a vykazují tak nižší kvalitu intimního života.
Problematikou výživy sledující zdravou sexualitu se zabývá mimo jiné Morton Walker. Ve své knize ustavuje mnohá omezení, avšak při pročítání jeho rad jsem dospěl k názoru, že se sexem samotným to nemá zase tolik společného. Spíše jsem měl pocit, že poselství zní: „žijte zdravě“ a podtext potom : „ti nezdraví si prostě sex užít nemohou“.
Ale posuďte sami. Autor doporučuje například : limitovat přísun červeného masa na 3 porce týdně, ideálně jej nahradit masem kuřecím a rybami. Vyhýbat se bílému cukru, bílé mouce, přílišnému kořenění, solení a slazení.
Samozřejmostí vidí zákaz kouření, omezení alkoholu a kofeinu. Přísné stop vyhlásil přejídání a razí teorii konzumace až 8 malých jídel denně místo 3 velkých. Spektrum potravin by mělo být široké a nic neopomíjející, přičemž startem do nového rána má být snídaně bohatá na bílkoviny. Ty se v průběhu uvolňují a poskytují energii na celý den.
Pít se má půl hodiny před jídlem a půl hodiny po něm. Před ovocnými šťávami má zelenou čerstvé ovoce (pro obsah vlákniny v dužině) a to ve velkém množství. Naopak kandované a sušené plody zde nemají místo.
Vyhýbat se  máme konzervám, baleným potravinám, soleným oříškům, chipsům, cukroví, čokoládě, zmrzlině, džemům, želé, všemu smaženému… Vařit, péct či dusit můžeme. Omezit vejce a sýry bychom měli.
A co naopak vyhledávat? Mléčné výrobky typu jogurt, kefír, acidofilní mléko, tvaroh, podmáslí…Zvláště pak v kombinaci se semeny klíčící pšenice, pivovarskými kvasnicemi nebo lecitinem. Už vidím, jak se náruživí jedinci krmí obilím…:)
Závěrem by se dalo s nadsázkou říci, že kdo chce míti kvalitní sex, měl by zdravě jíst. Takže většina populace. Takže všichni vyjma dětí a seniorů…kteří by ale zdravé potraviny měli konzumovat z jiných důvodů…


 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit