Dovolená se zahraniční cestovní kanceláří? Ne risk, ale zisk.

25. 5. 2010 Adeo


I když pohled z okna v posledních dnech příliš nenasvědčoval tomu, že máme konec května, nedá se nic dělat. Je to tak, kalendář nelže. Léto se k nám blíží mílovými kroky a co nevidět je tu. Jestli snad patříte do skupiny lidí, kteří neustále odkládají zajištění své letní dovolené, vězte, že máte nejvyšší čas, abyste vůbec letos stihli své plány zrealizovat.
I když jste možná loni strávili krásné chvilky v malebném penzionku v jižních Čechách, ve vinařské oblasti na Moravě nebo jinde po České republice, máte letos chuť vydat se svou rodinu za sluníčkem někam k moři vstříc exotickým dálkám či vidět na vlastní oči místa, která znáte jen z televizního dokumentu nebo z vyprávění druhých?  Jako i u lecjakých jiných komodit však i při výběru dovolené zápolí touha po krásném oddechovém čase v zahraničí se snahou neutratit veškeré peníze a ještě se do smrti nezadlužit jen kvůli zaplacení zájezdu a letenky.

Když jsem minulé léto řešil podobný problém, napadlo mne při porovnávání konkurence zabrousit i na trh zahraničních cestovek a ejhle, jak jsem byl překvapen tím rozdílem. Třeba hned náš největší soused, Německo, mne mile překvapil. Na stránce Sonnenklar.tv jsem jen zběžně prošel nabídky dovolených a hned mne něco zarazilo. Ano, byly to ceny.

Naprogramovaný na ceny českých cestovních kanceláří jsem stále hledal nějakou čertovinu, ale světe div se, žádná tam není. Nabídka alespoň této cestovní kanceláře je zkrátka cenově mnohem výhodnější než nabídky české.

Proč jsou ceny v České republice o tolik vyšší, můžeme jen spekulovat, ale beze sporu v nich hraje svou podstatnou roli snaha o co nejvyšší zisk, která je jendním ze základních povahových rysů prototypického českého obchodníka.

Z pestré palety si zde vybere téměř každý. Stačí si do vyhledavače zadat potřebná data a vaše dílčí požadavky, kliknout na „SUCHEN“ a snová dovolená odpovídající vašim přáním i možnostem se může pomalu začít stávat realitou. Takovou, jakou se stala má dovolená na Kanárských ostrovech minulé léto.Aby bylo vše ještě dokonalejší, zvolíte si kromě druhu dopravy a ubytování také co nejbližší místo odjedzu.


Důvěru v tuzemské cestovní kanceláře u potenciálních klientů každoročně oslabuje krach několika z nich. Situace je o to horší, že krachování se nevyhýbá ani vůdčím gigantickým společnostem v oblasti cestovního ruchu, na jejichž stabilitu a serióznost se denně spoléhají tisíce turistů. Jen si vzpomeňme, jaké komplikace přinesl v loňském roce úpadek významné cestovní kanceláře Tomi Tour, spojené se jménem bývalého vlastníka CK Fischer a bývalého senátora Václava Fischera, nebo aerolinek SkyEurope.  Kdo by si přál zaplatit předem za zájezd, na který potom ani nebude moci odcestovat, nebo naopak řešit jak a kdy se ze zahraniční  dovolené dopravit domů, protože jeho cestovní kancelář v České republice během pobytu zkrachovala a nemůže se už o své klienty náležitě postarat a zajistit jim návrat domů.
Lze předpokládat, že i tyto krachy jsou způsobeny především nevhodným a příliš ziskuchtivým hospodařením majitelů společností, kteří zapomínají, že je také potřeba investovat a navíc mít nějaké rezervy pro případ krátkého období nižších výdělků. Tento článek si však neklade za cíl rozebírat nešvary špatného hospodaření, přestože je to téma velmi zajímavé a do značné míry zásadní.Byl jsem zkrátka v minulém roce velmi spokojen s německým zájezdem a nyní, kdy je opět čas na letní plánování, je mi potěšením vám jemu podobné doporučit. 
Diskuze [0] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit