Da Emanuel – S Italem v kuchyni

29. 4. 2010 Adeo

Zdravím všechny čtenáře svého blogu, obzvláště pak ty, kteří mají rádi italskou kuchyni a zároveň kvalitu. I já patřím k těmto lidem, a proto jsem se nedávno rozhodl navštívit restauraci známou z televizního pořadu S Italem v kuchyni i z mnoha různých propagačních článků – Da Emanuel.

Jednoho nedělního podvečera jsem se do Da Emanuel vypravil s manželkou a dcerkou na večeři. Restaurace s Italem v kuchyni a krásnými internetovými stránkami vypadala i na živo pěkně. Po příchodu jsme se však stále nemohli dočkat obsluhy, která by nás uvedla ke stolu. Veškeří číšníci se věnovali hostům známějších tváří a nám nevěnovali pozornost.Po několika minutách jsem požádal jednoho z nich, aby nás usadil, a byli jsme tedy zavedeni ke stolu. Tím ovšem péče ze strany obsluhy Da Emanuel pro tuto chvíli skončila a my zůstali sice za stolem, ale bez jídelních lístků a čehokoli dalšího. Když se tento stav ani po sedmi minutách nezměnil, zavolal jsem na číšníka, který se bavil s hosty u vedlejšího stolu. Ten byl tak laskav, že nám konečně dopřál jídelní lístek, ale nabídnout něco k pití jej už nenapadlo. Pouze po dalších pěti minutách přinesl znenadání olivy, postavil je na stůl a zase zmizel ve víru Da Emanuel.Poté, co jsme se seznámili se stručnou denní nabídkou restaurace s Italem v kuchyni, nemohli jsme vybrat vhodné jídlo pro dítě. Zeptali jsme se tedy člena obsluhujícího personálu, co by pro dcerku doporučil nebo zda nemají špagety bolognese. Odpovědí nám byl pouze tupý výraz a snaha předstírat, že neslyší. Když jsme posléze otázku zopakovali, bylo nám arogantně řečeno, že „tady jsou italská restaurace“, což zřejmě znamená, že v italských restaruacích není zvykem jíst.

Po této zkušenosti jsme se rozhodli zkusit štěstí v řecké restauraci naproti přes ulici. Při odchodu z Da Emanuel se s námi nikdo nerozloučil, z žádné strany jsme se nedočkali vysvětlení ani omluvy. Nezbývá než dodat, že v řecké restauraci naproti Da Emanuel jsme výtečně povečeřeli.

Co tedy říci závěrem: Restauraci Da Emanuel vřele nedoporučuji. Je velmi pravděpodobné, že podnik má výtečného kuchaře i majitele s rodinnou tradicí. Obsluhující personál se však chová k hostům povýšeně, hrubě a krajně netaktně. Zde vidět, že sebelepší propagace nemůže přimět hosty, aby se do takovéto restaurace vrátili. Strategie restaurace s Italem v kuchyni je zřejmě zaměřena pouze na jednorázové přilákání lidí a ukazuje ošemetnost PR bubliny, pod níž se může skrývat nepříjemný zážitek osobní zkušenosti.

 
Diskuze [7] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit

 
 1. K tomu toliko: U Emanuela jsem byl na obědě s přítelkyní. Vaří tam vynikajícně a díky mému původu a znalosti středomořské kuchyně mohu říct, že LÉPE, než v leckteré přímořské restauraci (co se týče mořských plodů). Ale musím uznat, že s tou obsluhou to není úplně růžové. Skutečně tam z nějakého důvodu slouží arogantní číšníci, kteří tedy na celém zážizku z perfektního jídla a příjemné atmosféry podniku dost ubírají, což je neskutečná škoda…

  Gianluca /
 2. Byl jsem dnes v této restauraci na obědě.Obsluha byla dobrá a spíše chtěli,abychom si vybrali co nejdříve.Jako předkrm jsme objednali tatarák z lososa a carpacio.Tatarák byl utřeny tzn.dobře připravený.Carpacio byl normální standard,takže dobrý.Jako druhý chod moje přítelkyně měla risoto s mořkými plody – prostě vynikající.Já jsem měl mořského vlka s lupínkami a rajčaty.Lupínky byly z 1/4 spálené a takže hořké.Vlk byl OK.Tiramisu na závěr výborné.Na kritiku nereagovali.Nebudu to znovu riskovat.

  Pavel Vlasák /
 3. dekuji Vam moc krat za prispevek! Dneska jsem si prave vybiral podnik pro hosty ktery dorazili do Prahy (ja nejsem Cech) a pokud bych si nenasel Vas prispevek tak bych zrejme sel do Da Emanuel. Ted uz vim ze tam nepujdi ani zadny muj znamy ne. Ceska obsluha si na me opravdu pusobi hrozne a je mi fuk jestli to jidlo maji dobry (na Prazsky pomery samozrejme). Da se stravit vecer i v jine restaurace a pozitek s obsluchy musi byt stejne dobry jako z jidla. Jeste jednou dekuji Vam za prispevek!

  Mayer /
 4. Asi Vás nenapadlo,že i v nejlepší restauraci se může stát,že má obsluha frmol a pokud se Vám zdá 7minut dlouho…a že Vás nechali si nejdřív vybrat i pití…což mě osobně vadí,že se kolikrát nepodívám ani do nápojového lístku a už je tu otázka a na pití?Myslím,že kritizovat umí každý,zkuste tam zajít ještě jednou…a pak můžete soudit,zda to tam tak opravdu chodí.Já osobně můžu říct,že jsem tuto restauraci navštívila a určitě se tam ráda vrátím,já byla nad míru spokojená.

  Jana Vokurková /
 5. Nebojte se, napadlo mě to, sem tam se v nějaké restauraci objevím. Jenže zde obsluha zas takový frmol neměla Číšníci si povídali mezi sebou a všímali si jen známých tváří, nás obyčejné nevnímali. A to jsme toho snad zas tak moc nechtěli, jen se v klidu najíst a strávit příjemný večer… cožpak na to má právo jen těch horních deset tisíc?

  Adeo /
 6. Praha je narvaná fajn restauracema a občas i s příjemnou obsluhou, takže není důvod chodit někam, kde to tak není. 🙂

  Bon apetit, kdekoliv si vyberete. 😀

  Corwin Black /
 7. Taliansku kuchynu mam naozaj rad a uvazoval som o Da Emanuel ale po precitani par clankov na internete asi uz nie. Mozeme odporucit Aromi alebo LaFinestra kde je prijemna obsluha a vynikajuce jedlo.

  Tomas /