Chatroulette – Efekt společníka

4. 5. 2010 Adeo


Chtěli  byste si vyzkoušet, jaký jste společník/ společnice? Jak dovedete zabavit někoho cizího? Nebo byste rádi prožili „pocit letu“ internetem? V tom případě zadejte  do vyhledávače http://chatroulette.com a procestujte obýváky lidí celého světa!

Dřív byste museli někam na vlak, do fronty v supermarketu nebo třeba do knihovny, abyste mohli oslovit někoho cizího, popovídat si a mít z toho nějaký přínos; v dnešní době ale bohatě stačí rozvalit se v obýváku, zapnout počítač s webkamerou a pomocí  Chatroulette.com klikat a povídat si – a ty nesympatické rovnou „překliknout“ pryč příslušným tlačítkem (nebo klávesnicí F9). Sedíte si v křesle, koukáte do počítače a jediným stiskem tlačítka si korigujete, s kterým člověkem strávíte budoucích  pár minut života ve vzájemné konverzaci. Takovou moc má skutečně každý uživatel a často vás potká i kolotoč  „překlikávání “ z jednoho na druhého, než se probojujete k oboustranným sympatiím. A jak to vlastně funguje?

Celý servis každého uživatele překvapí svou jednoduchostí : vlevo spatříte webkamerový obrázek  vašeho nového „kámoše“, hned pod čtverečkem s jeho obličejem uvidíte sebe. No – a vpravo se nalézá velké textové pole. Víc není potřeba. Nekoná se ani žádná registrace a ti, kteří mají dostatečně rychlý internet (a mikrofon), mohou navíc komunikovat hlasem a nemusí tak zavařit prsty na klávesnici. Počítat ale musíte s tím, že komunikační jazyk bude povětšinou angličtina. Spojit se můžete s člověkem z USA, Číny, Ruska, Austrálie…prostě s lidmi z každého koutu světa, kde mají k dispozici internet.

Tato „chatovací ruleta“ ale přesto má svá pravidla. I když se to nedá nijak kontrolovat, v podmínkách zní : „věk 16 plus“ a „oblečení“. Přesto ale nedoporučuji dětem, mladistvým  ani slabším povahám, aby se této „hry“, jak ji autor nazval, účastnily. Podmínky jsou jedna věc, ale s čím se můžete setkat, věc druhá. V jakoukoli denní i noční dobu totiž není výjimkou, že narazíte na onanujícího jedince, pár při souloži a bůh ví na co ještě.

Myslím si, že tento způsob komunikace může být velmi přínosný, dává nám možnost poznat kulturu a životy druhých, životy někoho na jiné zeměpisné šíři, a to přece fascinovalo už cestovatele dávno v dávnověku. My teď máme možnost pomyslně se „dostat“ do oblastí, kam oni cestovali měsíce a roky, během několika chvil…
Tato služba ale bohužel nebude moci vykonávat svůj „jednotící“ nebo „poznávací“ efekt, dokud si bude několik set až tisíc jedinců plést konverzaci se sexuálním serverem…Je to smutné, ale zabránit zmíněným případům je při systému „neregistrace“ (a dost možná i bez ní) obtížné až nemožné.
Přes to všechno vám ale přeji -pokud jste se služby právě nezalekli- abyste narazili pouze na zajímavé lidi a kýžené seznámení vás nestálo nejeden cudně odvrácený pohled někam pryč…

 
Diskuze [4] Vytisknout článek
 


Vaše reakce*Údaje označené * je nutné vyplnit

 
 1. Nepotkal jsem tam nikoho jiného než onanující chlapy, ale našla se tam i onanující holka 😛

  Tom /
 2. ještě jsem tam nebyla ale nevim nevim…

  Anna /
 3. Tak nevim jak me tam mohly videt onanujiciho kdyz jsem tam jeste nebyl???
  A na cechy jsem tam taky nenarazil

  Karel /
 4. K dispozici je nová česká chatroulette se nachází na adrese:
  http://www.quierochat.com/chatroulette/?cz
  šťastný nový rok 2011

  chatroulette /